Jak jistě všichni víte, minulý týden a to v pátek a v sobotu proběhl SMTown v Paříži a já měla tu čest být aspoň na jednom koncertě!

Jen jestli to někoho zajímá, tak ať si rozklikne celý článek kde najde můj report z celého koncertu, je to docela dlouhé, takže pevné nervy

Nebudu vám asi ani popisovat cestu z autobusáku na motel, zkrátka vlezly jsme do metra a jako by se před náma objevil nový svět! Připadala jsem si jako v bludišti (jak se v tom sakra můžou ti frantíci orientovat?) a když jsme dojely na motel tak nám bylo řečeno, že se můžeme ubytovat až ve dvě, ve DVĚ!! My tam přijely kolem OSMÉ! Takže co s časem? No co asi, půjdem se podívat k hale! Ou yeah, po počátečních rozpacích kudy to vlastně dopekla, máme jít, jsme nalezly ten správný směr a vydaly se hledat halu. Procházka to byla pěkná, ač trošku zdlouhavá, ale co, času jsme měly vážně mraky! No ty se vlastně pak taky přihnaly, celkově celý pátek byl ve znamení deště deště a zase deště! Vážně by se mi nechtělo čekat před halou v takovém počasí (lituju ty, co tam stáli :X)

Když jsme se konečně dostaly nějak k místu, kde je to osudné místo, tak jsme ještě předtím zamířily do mekáče, nabít nějak telefony, něco pojíst, počmárat vlajku (příležitostní i stůl, zajímalo by mě, jestli to tam ještě je xD). Trošku na rychlo jsme mekáč opouštěly a měly malililičko černé svědomí, že jsme chudákům frantíkům počmáraly hangulem stůl…. Teď už si nejsem jistá jak tolik časem, ale už když jsme přišly k hale kolem té desáté tak tam už byl docela zajímavý zástup lidí (připomíná mi to mě, když tu byli LP, Anetka stála před O2 od osmi od rána hihi). A jelikož my jsme již ti chytří a zkušení z jiných různých koncertů, tak jsme si halu obešly a dostaly se tak vlastně k jejím vchodům pro účinkující tak jsme to tam chvíli čekovaly, příležitostně se zasmály jedné blondýně, co řídila miniautobus a měla je svážet na místo (asi jediné, co jí šlo, bylo couvání, ale jinak orientace a třeba i to, jak se zavírají dveře to evidentně neznala…)

Utvořili jsme si tam i takový pěkný vztah na „dálku“ s jedním staffákem co na nás furt čuměl a asi mu hlava nebrala, proč tam jakože je nějakejch šest holek a jen čučí když vlez do haly je na druhé straně… ovšem protože byla klenba, tak jsme se sebraly a opět šly do inkriminovaného mekáče přečkat tu klendru a počkat si na jednu hodinu, kdy se měl údajně otevírat stánek s merchem (neotvíral). Monča s Akiko se šly podívat na merch kdežto já, Rabča, Marťa a Ayu jsme se šly opět podívat na naše oblíbené místo ke druhému vchodu do haly. Korejci se začali množit, bylo jich tam víc a víc a my jen čekovaly, jestli neuvidíme nějakého toho „našeho“ bohužel, nepoštěstilo se. Ale co z nás padalo za hlášky… kdyby nám někdo rozuměl tak by na nás okamžitě zavolal ty pány v bílých pláštích xD ovšem musely jsme odejít dřív, než bychom chtěly, jelikož jsme se chtěly převléknout na hotelu a také umýt, přeci jen čtrnáct hodin trčet v buse udělá z člověka fuj.

Ale kolem čtvrté jsme se tam opět nasáčkovaly a čekaly a čekaly – stejně tak jako lidi u vchodů do haly z druhé strany, ta „menší“ skupinka lidí se rozrostla na obřímí skupinu! Fakt děs a do toho furt pršelo eww nechtělo by se mi.

Tentokrát ovšem z naší šestičlenné skupinky zbyla jen ta hrstka nejodvážnějších a to já, Rabča a Marťa, ano, fanatik se pozná. Ale co teprve padalo z nás tří za hlášky, to nemá obdoby (opět jsme se zasmály paní blonďaté řidičce…). Tuším, že chvíli po tom, co jsme přišly opět na naše úžasná místa, přijela půlka f (x), bohužel je neznám jmény, tak netuším, kdo to byl, holky doplní. Tak my nasraný že jako to není to, co chceme vidět. Ale jaké jsme měly štěstí. Anetka si jen tak kouká dolu na vchod, kde staffáci kouří jak o život (cigarety myslím!) když se v tom ve dveřích objevila rezatá hlava tak já chvíli zaměřuju a pak začnu pištět jako ta největší faninka na světě – byl to Donghae a všichni co mě znají tak vědí, jak jsem na tom s Donghaem… chudák Rabča, asi kvůli mně ohluchla… když jsme se snažily (dobře dobře, Marťa s Rabčou se snažily) nějak roztáhnout vlajku aby jí aspoň viděl (ale hnusnej vítr byl proti nám!) tak si všiml že nahoře někdo trapčí a jelikož já takové věci nemám ráda a přišlo mi to trapné tak jsem se schovala za zídku a dělala že tam nejsem a hlavně – JÁ NIKDY NEFANGIRLUJU NAD DONGHAEM!!!!

Dobře, když jsme si tohle odbyly a když už nám bylo jasné, že už jsme všechno důležité prošvihly (= Heechula) tak můžem jít k hale, kde se mezitím začalo opět pouštět dřív, kvůli dešti. Postavila jsem se hezky do řady dlouhé no vážně monstrózně, ale zase co jím musím nechat, bylo, že to měli pěkně zorganizované tak, aby se fanoušci při vstupu do haly netlačili a vše bylo ok. Když jsem se konečně dostala do haly sama samotinká tak jsem našla holky a moje úžasné místo naproti stage (tedy našla, oni k tomu měli stewardky, co lidi usedali na místo!).

Ale pak jsem zahlédla samotnou Ayu tak jsem se přemístila k ní a celý koncert tak prožila s ní a jako musím říci, byl to jeden šok vedle druhého. Stále jsem si totiž neuvědomovala, že to fakt bude, že to probíhá. Co bylo strašně hezké, bylo to, jak fanoušci skandovali názvy skupin a pak se po celé hale rozeběhla mexická vlna! To byl tak nádhernej pohled! A asi po čtvrté vlně se najednou zhaslo a začalo to (dřív než mělo, začínalo se asi kolem třičtvrtě na osm, řekla bych, že asi i dřív).

No co vám mám povídat, prostě byla to dokonalost, od začátku do konce (jediné co mě nebavilo, prostě byly girlbandy). Jakmile se objevili Shinee tak jsem zemřela při pohledu na Taemina a Minha ono prostě ne, to se nedá říci, kdo byl víc dokonalejší, prostě byli všichni do jednoho!

Na sezení se tím pádem rázem zapomnělo (já jsem na něj vlastně ni nemyslela) a zkrátka se pařilo – skákalo se, křičelo, pištělo, čili vše co má dělat správný fanoušek aby si koncert užil (vedle mě seděl, ano seděl, celou dobu nějakej chlápek, furt jsem ho tam mlátila loktem do plešky, ale fakt omylem!)

Konec pro mě byl, když se objevili SuJu, to jsem zkrátka nevěděla na koho dřív koukat, ale pak to bylo jasný, miluju tě Minnie a ty to víš, ale jakmile se tam objevil Heechul tak mi brada padla až do Číny, oči se někam rozkutálely a já měla dost. ON JE TAK DOKONALEJ!!! Byl nenamalovanej (takhle, oči neměl namalované, makeup určitě měl :D) prostě áááááááááááááááá božeeeee měla jsem dost. A v ten moment kdy tam prostě přišel, mi všechno došlo, všechno to na mě uhodilo, že tam jsem, že je vidím, že je slyším.

Připadala jsem si i tak zvláštně, člověk jde ke kpopu s vědomím, že je nikdy neuvidí, čili si prostě žije v tom svém světě a pěstuje si závislosti ještě větší, než kdyby věděl, že je uvidí. Čte různé věci o nich, sleduje je jen přes internet a říká si, jací asi jsou, a já to teď vím, jsou ještě lepší než na obrázkách, že jejich show je úplně jiná než co kde člověk vidí. Ve většině pokud se nejedná o fancamy tak vidí jen tu dokonalou show, jak mají všechno secvičené úžasně, jak vypadají úžasně a jak se soustředí ale skutečnost je úplně jiná. Oni dělali furt různé kraviny! Dobře, přiznávám, viděla jsem hlavně Minnieho jak se furt xichtí a dokonce při jednom songu tam někoho i „kopnul“ do prdele ale nestihla jsem koho (páč je skutečně dosti těžké sledovat je všechny na jednom podiu, je jich zkrátka moc a když se hemží tak sleduj všechny…) a Heechul ten se krásně zaxichtil na No Other a Siwon s ním hih. No a co předváděl Teuk? Všichni ho známe a jeho kraviny, když se ukázal na Single Ladies tak jsem nevěřila svým očím, za prvé, má krásné nohy (to víme) a za druhé božeee příště tolik nekruť boky! Málem se mi vykroutily panenky a hlavně mozek! (ten mi vlastně celkově asi zůstal někde v Paříži).  Uh prostě bylo to na mě moc, všichni oblečení tak sprostě že se divím, že se mi o tom nezdáli nějaké divoké sny!

Hmm kde jsme to ale byli? Jo u SuJu 😀 heh no pro mě, jakmile tam nebyli SuJu či Shinee tak mě koncert moc nebral, tak jsem si při nějakém songu SNSD šla koupit něco k pití a pak merch, ukořistila jsem tríčo a termo-hrnek, ostatní věci se mi moc nelíbily, chtěla bych prostě nové fotky né ty staré grrr

Jo a co kluci hráli? Takžeee Shinee se s náma podělili o Stand by me (což jsem čuměla, že jí zpívali, ale je to zkrátka hodně dobrý song a velice nakažlivý) pak bylo Replay, Juliette, Get down, Ring Ding Dong, Hello, Are you Ready or Not? Amigo, a samo nezapomněli na Lucifera a Onew se neskutečným způsobem vytáhl, když zapěl jednu operní árii, áááh mám z toho mráz po zádech ještě teď. Chvíli jsem si říkala, je to playback nebo ne? Nebyl… Při Luciferovi nám chlapci létali nad hlavami a na rukách měli takové ty rukavice s lasery (při Minhově smůle dostal rozbitej a furt to tam chudák upravoval :D)

Uh a SuJu tak miláčci začali s KRY a to zpívali Sorry Sorry Answer jáááj to je prostě něco neskutečného! Ti tři mají live skutečně tak úžasné hlasy! Pak nastoupila Lady HeeHee a Single Ladies s Teukem a já šla do kolen. HEECHULOVI NOHY!!! A ty TEUKOVI! Ale už jsem se o Teukovi rozpovídala předtím. Ale jsem strašně ráda, že tohle bylo na programu, tohle je jedna z těch věcí, co mají jen na Super Show a to že to dali tady DĚKUJU MOC CHLAPCI hodně jsem si zaslintala nad vašema nohama…. Dále bylo eMko a jejich Super Girl, No Other, Miracle, Dancing out Sorry Sorry, Don’t Don a neuvěřitelný Heechul. Víte ten part kde by se měl objevit Henry a zahrát na housle (bohužel, ani Henry a ani Zhoumi v Paříži nebyli, to beru jako jeden za tří velkých nedostatků, pak řeknu i ty zbývající dva) tak teď to bývá tak, že se objeví i bubny a Chull za nimi, jenže přeci jen, Le Zenith není tak velká hala, tak to vyřešili jinak, Chull nám celou tu vsuvku co tam maj a co zpíval buď Max či Zhoumi odzpíval sám, řeknu vám, měla jsem dost (ale kdy jsem neměla). Ještě se tam objevil Man in Love (miluju tu songu a navíc, Siwon se nám tam odhaluje uhm). A pak samo i Bonamana kde se mi Minnie maličko zapomněl (ale ťu, příště nebuď tak mimo z Kyua xD )

Jinak fanservisy – první byl JongKey, bohužel jsem si žádného 2Min momentu nevšimla *pláče* (myslím nějaké interakce, to že se společně drželi za ruce na konci při loučení nic není, to jsme si už zvykli :D), pak Kyumin se držel dost často u sebe a když se představovali tak Kyu roztomile zapomněl, co chtěl říci francouzky a Min se mu tam smál (hodná manželka, opravdu xD) a Sichuuul. Chullie se držel hlavně u Siwona a nebo u Teuka arww. Jo a ke konci když se loučili tak se Siwon a Chull drželi za pacinky…

VIDÍTE! málem bych zapomněla na to nejdůležitější – EUNHAE! to nám samo proběhlo takýýýý. Ovšem zdálo se mi to takové no vynucené :X Tedy ze strany Hyuka, když Hae k němu přišel tak to bylo takový ťu ale stejně jasně okay je to taky hra, ale pak když začali fanoušci vřeštět tak se k tomu přidal i Hyuk a bylo to takový no neopravdový, aspoň mě totak přišlo…

Ještě bych možná mohla říci něco na Chulla že? Když už je to ten můj Bůh, ale co se dá na Boha říci? Asi nic… je zkrátka dokonalý neskutečně, od hlavy až k patě (a teď to skutečně mohu říci, když jsem ho od té hlavy až k patě viděla!).

Tak a teď se asi dostaneme ještě k HoMin, vzpomínáte na to, jak jsem vám říkala, že celý tento koncert měl tři vážně velké mínusy? Ano, první bylo to, že chyběli Henry se Zhoumim a druhý je HoMin, tedy nic proti nim (všichni co mě znají tak věcí, že jsem začínala na DBSK a nenechám si na ně šáhnout a s tím to právě souvisí) ale zkrátka to, aby mi tam zazpívali The way you are, Mirotic (naštěstí tyhle songy nebyly celý) ale co celý bylo tak to bylo RISING SUN! A tohle mě neskutečně nakrklo a to jsem si zkrátka demonstrativně sedla a dělala, že tam nejsem. Jo, zní to ode mě hnusně, ale je to tak a klidně si mě za to sežerte. Jinak ale zpívali ty svoje nové songy, samo Keep your head down a tu pomalou (omlouvám se, že nevím, co bylo víc, nesleduju jejich tvorbu tak netuším, jak se ty songy jmenujou). Tak, to jsou dva velké mínusy a teď asi ten hlavní – KONCERT BYL ZKRÁTKA JEN PRO FRANCOUZE, když kdokoliv mluvil, tak se to tam překládalo, a jistě že jen francouzky, proč anglicky taky že když by tam měli být jen samí frantíci, grrr to mě prostě sralo a sere, že tam házeli velkej bobek na ostatní země (ač Teuk ke konci děkoval i jiným zemím).

Uh tak a už se blížíme do hvězdného finále po té, co se rozloučili a všichni (a co nám doslova Teuk vymluvil díru do hlavy) odešli, jsme se začali sbírat i my, ale kvůli davu to šlo všechno pomalu, ale tuším, že tak do půl hoďky byla naše skupinka venku sešla a rozhodovalo se co dál, ah ano, Anetka Rabča, Monča, Akiko a Miya jsme šly opět do zadu abychom se podívali jak odjíždí (ovšem chlapci to vzali hopem a asi sotva skončili tak hupsli do busů a jeli na hotel, škoda…) OVŠEM co jsme chytli, byla tiskovka s lídry skupin! Takže po deseti minutách tiskovka skončila a prošli kolem nás! (škoda jen, že nás odděloval plot) kdyby nebylo těch *spousta sprostých slov* staffů tak se nám jdou klidně podepsat ale oni nééé oni je rovnou za ručičku (nedělám si srandu) odvedli do přistavenejch busů. Ale stejně, viděla jsem tak z blízka Teuka, jak se usmíval a jak byl shy a jak byl všechno, co na podiu ne, byl takový mimo nevěděl pomalu, kam jde, byl tak ťuuu a usmál se na nás a zamával nám a je tak maličkatý a vypadá jak děťátko (co na tom, že je mu už skoro třicet!).

Tak, tohle je snad všechno co bych vám k tomu všemu mohla říci, vydala jsem ze sebe snad všechny vzpomínky, co jen v hlavě mám (ale je mi jasné, že si budu dál a dál rozvzpomínat na jiné věci anebo naopak xD)

Doufám tedy, že se vám moje shrnutí líbilo, ač je trošku delší hih

Skoro si říkám, že se tohle ani nestalo, že to byl jen skutečně sen, ale jedno vím jistě, můj život se od té doby rozděluje na dvě části, na dobu před SME a dobu po ní…

<A>

A ještě pár fotek od mé kamarádky, která stála přímo u podia a tak měla naprosto skvostný výhled ^^